Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Jak senioři v Hluku zpívali pěknou řádku mysliveckých písniček (zatím 9x video)

Vzhledem k tomu, že jsem natáčením hluckých seniorských setkání "naučil" před časem některé tamní seniory chodit na internet, nezbývá mi, než videozáznamy z jejich setkání dávat co nejdříve sem na web - jinak mě dostihnou dotazy typu, "Radku, kde jsou ta videa?" :) A protože další hlucké seniorské setkání bylo v úterý večer, začal jsem s dáváním videí na internet hned po příchodu domů. Tady jsou první, postupně se nahrávají na internet další - po práci budu pokračovat. 

Tématem zatím posledního setkání byli myslivci, konkrétně myslivecké písničky. Existuje jich mnoho, byť dnes už si to ani moc neuvědomujeme. Pokud jsem na nějakých plesech byl, neviděl jsem už dlouho zpívat ani myslivce ani ty, kteří přišli na ples v "civilu". Jako kluk si ale pamatuju, že řadu písniček, které jsem nyní od hluckých seniorů slyšel, zpíval kdysi na plesech i celý sál. Teď si tedy tyto písničky můžete poslechnout od několika žen z Hluku, které si je pečlivě připravovaly - a k tomu se ještě i patřičně nastrojily. Scénář i moderátoské slovo patřilo paní Jiřině Šuránkové.

RB 

Ps. Nechtěl bych zapomenout na pana Šuránka, který mnohá vystoupení doprovázel a doprovází na harmoniku!

 

Ještě před videoukázkami dávám jednu fotku. Sympatickou součástí seniorských setkání bývá blahopřání těm, kteří mají svátek a narozeniny. Ty měl tentokrát pan Hájek, který patří k hlavních "duším" (či spíše srdcím) hluckých "dýchánků". Přeje mu paní Šuránková. A kolik je panu Hájkovi let? Tipněte si ... 

 

 

 UKÁZKA 1 ... a první video, tady je začátek setkání, pan Konečný vítá všechny přítomné 

 

 

 UKÁZKA 2 ... a tady už je první videoukázka se začátkem celého programu a několika písničkami 

 

 

 

UKÁZKA 3

  

 

UKÁZKA 4 

 

 

 

UKÁZKA 5  

 

 

 

 UKÁZKA 6 ... Tady je závěr pořadu, uslyšíte poslední písničky a dozvíte se, kdo všechno vystupoval  

  

 

 UKÁZKA 7 

 

 

UKÁZKKA 8 ... Povedené scénka o tom, jak to dopadá, když jde na tůru někdo, komu se vůbec nechce ...

 

 

 

UKÁZKA 9 ... Už po skončení oficiálního programu si vzal mikrofon pan Hájek, který slavil právě narozeniny ...