Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Důležitá zpráva před víkendem: dejte o víkendu na Velehradě naději mamince dvou dětí i dalším lidem, kteří onemocněli leukémií - přihlašte se do registru kostní dřeně

V posledních dnech jsem neměl tady na stránky čas, moc rád bych dal ale před víkendem následující upozornění. Možná už víte, že v sobotu a v neděli nebude Velehrad "jen" místem mnoha akcí, souvisejících s výročím Cyrila a Metoděje, ale také bude místem, kde bude možné přihlásit se k odběru kostní dřeně a tak zvýšit naděje na nalezení toho správného dárce pro lidi, kteří onemocněli leukémií.

 

Podle mého názoru je fantastické, jak ohromné podpoře se toto darování těší, kolik lidí se už přihlásilo a kolik se jich může ještě přihlásit přímo na Velehradě. Ohromnou vlnu pomoci a solidarity přitom vyvolal především případ paní Barbory Halodové, maminky dvou děvčátek, která zatím stále čeká na pravého dárce - stejně jako mnozí jiní pacienti.

 

Na internetu můžete najít k této události řadu informací, jednu z nich najdete například TADY, stačí kliknout.  Pokud máte jen trochu možnost, přihlaste se, třeba jste zrovna vy tím pravám, kdo může zachránit lidský život.

 

Důležitý odkaz je případně také na facebooku, a to TADY... Kdo na něm nejste, tlumočím to nejdůležitější:

 

Oslovujeme všechny dárce a lidi dobré vůle!

Prosíme o pomoc pro nemocnou maminku malých dvojčátek z Polešovic na Uherskohradišťsku, která trpí akutní leukémií.

Zápis zájemců ve věku od 18 do 35 let do registru dárců kostní dřeně proběhne v sobotu i v neděli 4. a 5. července 2015.

 

Sobota od 15 do 19 hodin a v neděli od 8 do 10 hodin a od 12 do 14 hodin.

Všechny odběry proběhnou ve staré školce na Velehradě.

Pokud máte zájem stát se dárcem a je vám 36, 37, 38, 39, 40 let, obraťte se prosím na tel. 777623930.  

 

Přijďte a dejte Báře šanci žít!

 

RB