Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Děti z Louky a z Ostrožské Lhoty - v Louce na zahájení školy, ve Lhotě v kostele

I k těmto videoukázkám jsem se chtěl víc rozepsat, ale snad jindy. Je to vlastně pokračování ukázek z minulého týdne, kdy jsem točil zahájení školního roku v Hluku a Ostrožské Lhotě. Nynější ukázky jsou ze včerejšího zahájení školy v Louce, plus video ze Lhoty z minulého týdne, kdy lhotský farář zval děti na mši a poté ukazuju samotnou mši.

Tam i tam jsem byl nesmírně rád, a moc bych si přál, aby tato místa i snaha dospělých děti oslovily a daly jim něco do dalšího života. K tomu ani není co dodat, kdo chce, snad mi rozumí a cítí dění na videoukázkách podobně jako já...

RB 

 

Tady je včerejší Louka, vidět děti z malotřídky takto pěkně pohromadě a vidět ředitele školy, který jim hraje na housle, bylo prostě dojemné - kolik takových ředitelů je? 

 
 
A tady je Ostrožská Lhota. První mluví učitelka prvňáčků, poté lhotský farář P. Reif.  
 
 

A tady už jsou prvňáčci na mši, která byla pro ně sloužena. Potěšilo mě, kolik dětí přišlo. A kolik se dozvědělo třeba to, že když nám někdo ublíží, neměli bychom se vůči němu zachovat stejně, ani bychom neměli jiným činit to, co nechceme, aby někdo činil nám.  Jistě se toho děti dozvědí ve škole mnoho a mnoho, ale etika a chování by měly být vždy na úplně prvním místě před všemi ostatními vědomostmi.