Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Co mi dodává naději a optimismus? Množství neziskovek a lidí, kteří se kolem nich točí... TADY je projekt Rok jinak aneb Změňte svůj život

Když by se mě někdo zeptal, z čeho mám ve veřejném životě hodně velkou radost, co mě naplňuje optimismem a nadějí do budoucnosti, pokud jde o naši zemi, potom je to pohled na ohromné množství neziskových organizací či spolků, a lidi, kteří v těchto organizacích či spolcích působí. Jde často o nesmírně zajímavé lidi s nádherným vztahem k životu. Často mě mrzí, že právě o takových lidech se až tak moc nemluví, přestože právě o nich by se mělo učit například na školách zcela pravidelně - mimochodem, steně jako o řadě dalších témat, kterým je věnováno minimum prostoru třeba na úkor mnoha věcí nebo životopisných údajů, které nikdy školáci nebudou potřebovat.

V této chvíli bych vám rád ukázal jeden zajímavý projekt, jde o projekt Nadace Vodafone Rok jinak. Právě nyní je tento projekt pro letošní rok ve finále a vy i kdokoliv jiný můžete hlasovat, kterého člověka a jaký nápad byste doporučili za vítěze.

 

TADY můžete vidět a slyšet všechny finalisty pro rok 2015 

 

TADY   jsou portréty nejlepších v roce 2009

TADY jsou portréty nejlepších v roce 2010

TADY  jsou portréty nejlepších v roce 2011

TADY  jsou portréty nejlepších v roce 2012

TADY  jsou portréty nejlepších v roce 2013

TADY  jsou portréty nejlepších v roce 2014