Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

ČERVEN 2021: Můj občasný zápisník - nadále z rodného Slovácka i z Prahy, z novinařiny, politiky a občas ze soukromí (zatím doplněno 5/6)

Hurá, měsíc do prázdnin! A čtyři měsíce do sněmovních voleb! Po nich budeme tušit či vědět, kdo bude vládnout této zemi dál! Z těch dvou událostí, prázdnin či voleb, myslím více na to druhé, s blížícími se volbami je samozřejmě novinářské práce ještě víc, zejména, když člověk o politice píše. Ale nechtěl bych se ani připravit zcela o to první, jak dcery rostou, ještě více si vážím každého volna, každého společného okamžiku.  

 

A myslím také na covid. Co nám přinesou příští týdny a měsíce? Teď zažíváme obrovské uvolněnění, ti, kteří před ním varují, nejsou téměř slyšet. I proto jsem dal první červnový den tento tweet, protože si nejsem jist, zda jsme se vydali tou nejlepší cestou. 

 

 

 

 

 

1. červen, úterý 

 

 

 

 

 

Je tady další schůze Poslanecké sněmovny.... 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výběr do Rady ČT je děsivý, řešit chci také práva žen, říká nová poslankyně Sommerová   

 

Novou členkou Poslanecké sněmovny se v úterý stala režisérka Olga Sommerová, která nahradila Dominika Feriho. Ten odstoupil kvůli podezření, že se dopouštěl násilí na ženách. Sommerová byla první náhradnicí na pražské kandidátce TOP 09, kde zastupovala Liberálně ekologickou stranu. Sommerová Aktuálně.cz sdělila, že by ve sněmovně chtěla řešit hlavně práva žen a nezávislost veřejnoprávních médií. 

 

 

2. červen, středa 

 

 

 

 

 

 

 

3. červen, čtvrtek

 

Velký den! Hlasování o nedůvěře vládě Andreje Babiše.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Babišova menšinová vláda odolala ve sněmovně dalšímu pokusu o své svržení  

 

Menšinová vláda ANO a ČSSD odolala ve sněmovně dalšímu pokusu části opozice o vyslovení nedůvěry. Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) podrželi komunisté, kteří při hlasování opustili jednací sál. Ke svržení vlády se tak v dolní komoře nenašlo potřebných nejméně 101 hlasů. Pro vyslovení nedůvěry hlasovalo 89 poslanců, proti jich bylo 82. Zbylých 29 nebylo přítomno v jednacím sále. 

 

 

 

4. červen, pátek

 

 

 

 

 

  

Teď Babiš dělá politiku ČSSD, zítra se otočí k pravici a ta je rizikem, míní Zaorálek  

 

Ministr kultury Lubomír Zaorálek patří k nejdéle sloužícím politikům, tento měsíc uplynulo 25 let od chvíle, kdy byl poprvé zvolen poslancem. "Přitom jsem chtěl po čtyřech letech ze sněmovny odejít," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz. Hájí také vládnutí s Andrejem Babišem, který podle něj dělá politiku sociální demokracie. "Největší riziko, které dnes vidím, je riziko nástupu pravice," tvrdí. 

 

 

 

 

 Víkend (5. a 6. června)

 

Vzpomínka na 5. červen 2019 ...