Průvodce Slováckem - Slovácko na vlastní srdce

Aktualita: Slovácko se právě zachránilo v první fotbalové lize! + fotky

Před několika málo sekundami si oddechli všichni fotbaloví fanoušci Slovácka. Jejich hráči, kteří jim v této sezoně tolikrát napínali nervy a nedobrým fotbalem ničili zrak, se přece jen nakonec v první fotbalové lize zachránili. V dnešním utkání totiž porazili Příbram 2:1, zatímco druhý adept na sestup, mužstvo Kladna, jen remizovalo na Bohemians Praha 0:0. Bez ohledu na výsledek příštího, posledního kola, Kladno sestupuje z ligy.

Po této radostné informaci pro celé Slovácko je ale nutné hned dodat, že i v dnešním utkání fotbalisté Slovácka nehráli zrovna nejlépe, v posledních deseti minutách dokonce měli hosté dvě obrovské příležitosti, nebýt skvělého brankáře Slovácka Filipka, zřejmě by se na Slovácku pilo dnes večer na žal.

Majitele klubu i celý realizační tým čeká v následujících týdnech nelehká práce, zkusit dát dohromady takový tým, který by se nepotácel někde u dna tabulky. Není ani vyloučeno, že Slovácko bude hledat nového trenéra, protože po odvolaném trenéru Mazurovi ani trenér Soukup nedokázal s mužstvem předvést podstatně lepší výkony. Přesto určitě zaslouží dík za to, že právě pod jeho vedením nakonec mužstvo ligovou přítomnost vydřelo - co si budeme povídat, byl to malý zázrak, v který už mnozí nevěřili.  

Stejně jako v boji o sestup, také v boji o první místo musel některé fanoušky pokoušet infarkt. Baník Ostrava měl obrovskou šanci na získání titulu, protože těsně před koncem utkání vyhrával nad Mladou Boleslaví, zatímco Sparta pouze remizovala na Slovanu Liberec - za takové situace stačilo Baníku porazit v posledním utkání už odpadlé družstvo Kladna. Jenže, Baník nakonec pouze remizoval, a tak titul mají nadále v rukou Sparťané. Jestliže poslední utkání vyhrají, budou opět fotbalovými mistry.  

Přes všechno napětí je ale dobré si uvědomit, že jde pouze o sport. I fotbalisté Kladna a Ostravy, kteří po skončení utkání leželi zlomeni na trávníku, brzy uvidí, že život jde dál bez ohledu na sportovní úspěchy či porážky.

 

RB 

 

Pokud vás zajímají detaily, tady na iDNES.cz se můžete podívat na on-line zpravodajství z utkání Slovácka...

 

A tady je článek o celém utkání...

 

A TADY  jsou výborné fotky Staně Dufky z utkání i po něm...

 

Poznámka nakonec: Tento příspěvek je součástí nově připravovaného projektu s názvem NAŠE ADRESA Uherskohradišťsko. V rámci tohoto projektu připravujeme pro zájemce z našeho regionu na léto letošního roku rozjezd nových novin, webových stránek a kavárny. Tento projekt společnosti PPF MEDIA se postupně rozjíždí v dalších okresech České republiky tak, aby příští rok byly noviny, web a kavárna v každém okresním městě České republiky. Další informace najdete prosím  TADY. Jako šéfredaktor pro oblast od Buchlovic přes Uherské Hradiště, Uherský Brod až po Bojkovice vám můžu slíbit, že se budeme snažit přinášet co nejzajímavější, nejrychlejší, nejpřesnější a nejobjektivnější informace.  V rámci toho se budeme velmi detailně věnovat také profesionálnímu klubu 1. FC Slovácko i mnoha a mnoha sportovcům v našem regionu.